W sali bankietowej "Gracja" w Starych Kupiskach odbyła się uroczysta studniówka uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć uczestników, zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz gości, w tym wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Stefana Krajewskiego.
Studniówka to wyjątkowy moment w życiu każdego maturzysty – sto dni przed egzaminem dojrzałości to czas podsumowań, refleksji i zabawy. Na balu bawiły się klasy: V Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki (wychowawca: Bogusława Buczyńska), V Technik rolnik (wychowawca: Anna Susoł) oraz II Branżowa Szkoła Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki (wychowawca: Andrzej Barczewski).
Wieczór rozpoczął się od uroczystych przemówień. Wiceminister Stefan Krajewski, otwierając bal, życzył uczniom niezapomnianej zabawy oraz podkreślił wartość relacji, które młodzież budowała podczas nauki. –
- Szkoła Rolnicza w Marianowie pięknieje z roku na rok. Jest jeszcze dużo do zrobienia i będziemy to robić - deklarował wiceminister. - Życzę Wam drodzy uczniowie, by to był niezapomniany bal, żebyście żyli nim do końca, w pełni radości, wspomnień mówił - dodał.
Dyrektor szkoły, Sławomir Łomotowski, przypomniał uczniom, że szkoła nie tylko wyposaża w wiedzę zawodową, ale także w wartości niezbędne w codziennym życiu.
- Jesteście gotowi do podejmowania wyzwań, które przed wami staną. Mamy nadzieję, że nasza szkoła nie tylko wyposażyła Was w wiedzę, ale także w umiejętności, które pomogą Wam odnaleźć się w świecie pracy, rolnictwa i innych dziedzin, które rozwijacie - podkreślał.
Nieodłącznym punktem programu był tradycyjny polonez. Uczniowie, ubrani w eleganckie stroje, wkroczyli na parkiet z dumą i zaangażowaniem, pokazując piękno polskiej tradycji. Wychowawcy, z dumą obserwując swoich wychowanków, docenili ich starania oraz rozwój na przestrzeni ostatnich lat.