100 tysięcy złotych zamierza przekazać na rzez Komendy Miejskiej PSP w Łomży prezydent Mariusz Chrzanowski. Środki mają pozwolić na zakup sprzętu ochrony dróg oddechowych, który użytkowany jest już od 20 lat.
– Doceniam pracę straży pożarnej, dlatego dbając o bezpieczeństwo strażaków, którzy ratują życie, zdrowie i mienie naszych mieszkańców, poprosiłem komendanta o wskazanie najpilniejszych potrzeb - komentuje prezydent Mariusz Chrzanowski.
Komendant PSP w Łomży podkreśla, że sprawne skuteczne i bezpieczne prowadzenie działań ratowniczych wymaga jak najlepszego wyposażenia strażaków w odpowiedni sprzęt ratowniczy i środki ochrony indywidualnej.
– Wymiana wyeksploatowanego sprzętu ochrony dróg oddechowych, użytkowanego w naszej komendzie od 20 lat, znacząco poprawi bezpieczeństwo strażaków – informuje st. bryg. Dionizy Krzyna.
Reklama
Tematem przekazania 100 tys. złotych na zakup sprzętu dla łomżyńskich strażaków radni miejscy zajmą się podczas najbliższej sesji.