- Niesamowicie jest grać w mieście z takimi tradycjami - mówił Maciej Balcar, wokalista zespołu Dżem do publiczności licznie zgromadzonej na łomżyńskiej muszli koncertowej. Jak co roku nie zabrakło konkursów, występów wychowanków MDK-DŚT i gwiazd muzycznych.
W tym roku wyjątkowo w piątek odbył się 11. Gościniec Łomżyński. Pogoda i publiczność dopisała. Tegorocznym mistrzem w jedzeniu fafernuchów został Bartek Grabias, a najbardziej odlotowy kapelusz miała Oliwia Błędos.
Na scenie zaprezentowali się wychowankowie MDK-DŚ, zespół Maki oraz BL Blues Band. Jednak to gwiazdy wieczoru ściągnęły największą publiczność. Młodziutka Natalia Szroeder pokazała prawdziwego koncertowego zwierzaka. Towarzyszył jej Liber, znany polski raper. W duecie wykonali takie utwory jak Czyste szaleństwo, Nie patrzę w dół czy Winny. Wokalistka pozwoliła także zaprezentować się łomżyńskiej publiczności - z tłumu fanów wybrana została Natalia, która wykonała wspólnie z nią piosenkę. Po koncercie ustawiła się długa kolejka chętnych po autografy.
W między czasie wychowankowie MDK-DŚT oraz uczestnicy programu telewizyjnego „Bitwa na głosy” zaprezentowali szeroki program własnych wykonań repertuaru Michaela Jacksona. Sceną zawładnęli młodzi i utalentowani wokaliści oraz tancerze wykonując takie przeboje jak Bad, Black or White, Thriller czy Earth Song.
Największą gwiazdą wieczoru był występ zespołu Dżem, który w tym roku obchodził swoje 35-lecie istnienia. Każdą piosenkę publiczność przywitała oklaskami. Jak przystało na rockowe klimaty nie obyło się bez tańczenia pogo. Razem z wokalistą Maciejem Balcarem amfiteatr wyśpiewał takie szlagiery jak Lunatycy, Sen o Wiktorii, Wehikuł czasu czy balladę Do kołyski.
Gościniec Łomżyński to największa wakacyjna impreza plenerowa w Łomży i najbliższej okolicy.
FOTORELACJA - Piotr BARBACHOWSKI
{gallery}gosciniec/barbachowski{/gallery}
FOTORELACJA - Łukasz NIKSA
{gallery}gosciniec/niksa{/gallery}