Reklama

„Policjant, który mi pomógł”. Funkcjonariusz z Łomży wśród najlepszych!

24/06/2026 09:59

Sławomir Mikucki z Komendy Miejskiej Policji w Łomży został jednym z pięciu funkcjonariuszy wyróżnionych w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Aby znaleźć się w gronie laureatów, należy wykazać się szczególnym profesjonalizmem, empatią i osobistym zaangażowaniem w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Zwycięzców wyłoniła komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP.

Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy domowej.

Reklama

Zgodnie z regulaminem konkursu zgłoszenia policjanta do konkursu mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Termin nadsyłania zgłoszeń upływał z końcem maja.

Komenda Miejska Policji w Łomży ma szczególne powody do dumy, ponieważ w gronie pięciu laureatów znalazł się asp. szt. Sławomir Mikucki, starszy dzielnicowy KMP w Łomży (KWP w Białymstoku),

Decyzją komisji laureatami XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” zostali także:

  • sierż. szt. Kamil Cieszkowski - dzielnicowy Komisariatu Policji I w Gliwicach (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach),
  • st. post. Maksymilian Czarniecki - policjant Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi (Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu),
  • sierż. Jakub Kotowicz - referent Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie (Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie),
  • podkom. Krzysztof Świerczyński - asystent jednoosobowego stanowiska do spraw prasowo – informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie (Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy). 

Źródło: KMP w Łomży
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości