Sławomir Mikucki z Komendy Miejskiej Policji w Łomży został jednym z pięciu funkcjonariuszy wyróżnionych w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Aby znaleźć się w gronie laureatów, należy wykazać się szczególnym profesjonalizmem, empatią i osobistym zaangażowaniem w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.
Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Zwycięzców wyłoniła komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP.
Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy domowej.
Zgodnie z regulaminem konkursu zgłoszenia policjanta do konkursu mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Termin nadsyłania zgłoszeń upływał z końcem maja.
Komenda Miejska Policji w Łomży ma szczególne powody do dumy, ponieważ w gronie pięciu laureatów znalazł się asp. szt. Sławomir Mikucki, starszy dzielnicowy KMP w Łomży (KWP w Białymstoku),
Decyzją komisji laureatami XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” zostali także: