Policjanci z Łomży zatrzymali 16-latka, kierującego motocyklem bez uprawnień. Nastolatek łamał przy okazji przepisy ruchu drogowego. Sprawą chłopca zajmie się sąd rodzinny, zaś jego matka, właścicielka pojazdu, otrzymała mandat.
Policjanci drogówki zauważyli przy ul. Zjazd w Łomży młodego motocyklistę, który dwa razy zlekceważył zakaz wyprzedzania. Zignorował też podwójną linię ciągłą, wyprzedzając najpierw samochód dostawczy, a następnie osobówkę. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.
Okazało się, że jednośladem kierował 16-latek z gminy Mały Płock, który wracał do domu. Nastolatek nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Właścicielem pojazdu była matka, która wraz z ojcem chłopca zjawiła się na miejscu interwencji.
59-latek nie miała świadomości konsekwencji wiążących się z jazdą takim pojazdem. Kobieta dostała mandat w kwocie 1000 złotych za udostępnienie pojazdu osobie bez wymaganych uprawnień. Z kolei 16-letni syn odpowie przed sądem dla nieletnich za popełnione wykroczenia drogowe. Policjanci przypominają, że to rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo swoich nieletnich dzieci.