1880 miejsc siedzących zostało przygotowanych w łomżyńskiej Strefie Kibica, która 8. czerwca zostanie otwarta na stadionie miejskim przy ul. Zjazd. Na stadion będzie można wejść już o godz. 15.00, pierwszą transmisję meczu zobaczymy zaś trzy godziny później.
Miejsca siedzące dla kibiców zostały przygotowane na trybunie krytej. Usiądzie tam 1880 osób. Telebim, na którym będą transmitowane mecze, stanie zaś tyłem do rzeki.
Tego dnia zostanie otwarta także strefa gastronomiczna.
- Będzie można zakupić w niej piwo Calsberg do 3,5%, dania z grilla, zimne napoje i lody. W związku z tym wszystkich uczestników bezwzględnie obowiązywać będzie regulamin imprezy. Dlatego też organizatorzy uprzejmie proszą o nie wnoszenie na teren stadionu: napojów alkoholowych, szklanych opakowań, materiałów pirotechnicznych oraz przedmiotów mogących zagrozić życiu lub zdrowiu ludzkiemu- apeluje Maciej Jankowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.
Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwać będzie agencja ochrony, która będzie miała prawo do przeglądania odzieży i przenośnego bagażu osób wchodzących, a osoby które odmówią poddania się tej czynności, oraz będą pod wpływem alkoholu i środków odurzających, nie bedą wpuszczone na stadion.
Brama Strefy zostanie otwarta o godz. 15.00. Pierwsze transmisje na telebimie rozpoczną się dwie godziny później.
W Strefie Kibica zobaczymy dwa mecze: Polska- Grecja (o godz. 18.00) i Rosja- Czechy (o godz. 20.45).
Na stadionie będzie można zostać jeszcze kwadrans po zakończonym drugim meczu.
Organizacją strefy kibica w Łomży zajmie się Polska Agencja Imprez Masowych w Warszawie. Koszt jednodniowej imprezy to blisko 20 tysięcy złotych netto.