Reklama

24-godzinny Maraton Pływacki. Wskocz do basenu i pomóż pobić rekord!

13/03/2014 06:43

To będzie pierwszy całodobowy Maraton Pływacki nie tylko w Łomży, ale i całym województwie. Udział w biciu rekordu mogą wziąć wszyscy, którzy potrafią pływać. Zapisy właśnie ruszyły.

Maraton Pływacki rozpocznie się w samo południe 22. marca i potrwa równą dobę. Rozgrywany będzie na Pływalni Miejskiej nr 2.

- Celem maratonu jest popularyzacja pływania, integracja mieszkańców Łomży oraz ustanowienie rekordu w długości przepłyniętych kilometrów przez wszystkich uczestników imprezy- wyjaśnia Marcin Marzec z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

W zdobyciu rekordu może pomóc każdy, kto potrafi pływać. Warunek jest jeden- długości basenowe trzeba pokonywać nieprzerwanie przez 30 minut.

Reklama

Do udziału w imprezie MOSiR zaprasza też przedszkolaki. Dzieci będą miały do pokonania basen o długości 15 metrów, a osiągnięte przez maluchy wyniki także zostaną doliczone do łomżyńskiego rekordu.

Zapisy na Maraton Pływacki właśnie ruszyły. Startować można indywidualnie, drużynowo lub całymi rodzinami, a zapisywać się na wybraną godzinę można w recepcji Pływalni Miejskiej nr 2 przy ul. Wyszyńskiego.

Najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani pucharami, każdy otrzyma też certyfikat potwierdzający udział w Maratonie. Klasyfikacje będą prowadzone dla trzech zawodników i zawodniczek z najdłuższym przepłyniętym dystansem, trzech drużyn z najdłuższymi przepłyniętymi drużynowo dystansami, trzech rodzin  z najdłuższymi przepłyniętymi rodzinnie dystansami, najmłodszego zawodnika i zawodniczki, najstarszego zawodnika i zawodniczki, najlepszego zawodnika każdej drużyny i rodziny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości