Reklama

24 godziny na spowiedź. Księża będą dyżurować przez całą dobę.

28/03/2014 08:26

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży został wyznaczony do pełnienia trwającego całą dobę dyżuru spowiedniczego. Księży będzie można spotkać w konfesjonałach dziś od godz. 17.00 do jutrzejszego popołudnia. W ten sposób Łomża wpisuje się w akcję zapoczątkowaną przez papieża Franciszka.

Dyżur spowiedniczy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rozpocznie dziś nabożeństwo Drogi Krzyżowej, wyznaczone na godz. 17.00.

Po nim, księża usiądą do konfesjonałów i zostaną w nich przez całą dobę- aż do sobotniego popołudnia.

- Każdy, kto zachce, będzie mógł w tym czasie skorzystać ze spowiedzi. Jednym z przejawów Nowej Ewangelizacji jest przywrócenie w życiu ochrzczonych właściwego miejsca sakramentowi pokuty- zapewnia ks. Jacek Czaplicki, koordynator diecezjalny ds. Nowej Ewangelizacji.

To pierwsza taka akcja w Łomży. Miejskie sanktuarium zostało wyznaczone do pełnienia dyżuru przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. To odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który całodobową spowiedź zainicjuje dziś w Bazylice św. Piotra. Identyczne dyżury mają trwać w kościołach na całym świecie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości