Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży został wyznaczony do pełnienia trwającego całą dobę dyżuru spowiedniczego. Księży będzie można spotkać w konfesjonałach dziś od godz. 17.00 do jutrzejszego popołudnia. W ten sposób Łomża wpisuje się w akcję zapoczątkowaną przez papieża Franciszka.
Dyżur spowiedniczy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rozpocznie dziś nabożeństwo Drogi Krzyżowej, wyznaczone na godz. 17.00.
Po nim, księża usiądą do konfesjonałów i zostaną w nich przez całą dobę- aż do sobotniego popołudnia.
- Każdy, kto zachce, będzie mógł w tym czasie skorzystać ze spowiedzi. Jednym z przejawów Nowej Ewangelizacji jest przywrócenie w życiu ochrzczonych właściwego miejsca sakramentowi pokuty- zapewnia ks. Jacek Czaplicki, koordynator diecezjalny ds. Nowej Ewangelizacji.
To pierwsza taka akcja w Łomży. Miejskie sanktuarium zostało wyznaczone do pełnienia dyżuru przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. To odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który całodobową spowiedź zainicjuje dziś w Bazylice św. Piotra. Identyczne dyżury mają trwać w kościołach na całym świecie.