Policjanci po raz kolejny zatrzymali 28-latka, który kierował seatem mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Nie powstrzymały go również dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast w warunkach recydywy kara ta może zostać zwiększona nawet o połowę.
– 13 lutego policjanci z posterunków w Wiźnie i Jedwabnem w miejscowości Mieczki zatrzymali 28-latka kierującego seatem. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, co potwierdził wynik badania alkomatem. Okazało się, że miał on ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie – informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Podczas kontroli wyszło również na jaw, że mężczyzna ma orzeczone dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Oba zakazy zostały orzeczone za wielokrotną jazdę samochodem na podwójnym gazie, a także za niezatrzymanie do kontroli. 28-latek odbywał również kary pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz jazdę pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.
– Równo miesiąc temu był zatrzymany za to samo przestępstwo, nie zatrzymało go to jednak przed podjęciem tak nieodpowiedzialnej decyzji po raz kolejny – podkreślają łomżyńscy policjanci.
Seat został odholowany, a mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak w warunkach recydywy kara ta może zostać zwiększona nawet o połowę.