Reklama

4-klasiści otrzymają laptopy. „Staramy się na wszystkie możliwe sposoby wyrównywać nierówności”

24/01/2023 13:54

Jesienią do 370 tys. 4-klasistów w Polsce trafią nowe laptopy. Rząd zapowiada przekazanie na ten cel 760 mln złotych. „Dzisiaj komputer jest już niezbędnym instrumentem, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw współczesnego systemu edukacji” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Ma być to program wieloletni - rząd planuje co roku zakupy dla 4-klasistów. Uczniowie, którzy otrzymają nowy sprzęt, będą mogli korzystać z laptopów w następnych latach nauki w szkole podstawowej. Inwestycja ma pochłonąć 760 mln zł.

„Czas ostatecznie wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i przenieść system nauczania naszych dzieci na jak najwyższy poziom” – powiedział premier.

Dlaczego 4-klasiści? Urzędnicy KPRM informują, że 4 klasa szkoły podstawowej to początek nauki licznych przedmiotów. To właśnie od tego etapu, dzieci będą miały dostęp do odpowiedniego sprzętu, a nauczyciele będą mogli podczas lekcji korzystać z nowych technologii.

Reklama

„Staramy się na wszystkie możliwe sposoby wyrównywać nierówności” – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Sprzęt ma być przekazywany uczniom na własność.

Źródło: KPRM / oprac. mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości