Jesienią do 370 tys. 4-klasistów w Polsce trafią nowe laptopy. Rząd zapowiada przekazanie na ten cel 760 mln złotych. „Dzisiaj komputer jest już niezbędnym instrumentem, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw współczesnego systemu edukacji” – mówił premier Mateusz Morawiecki.
Ma być to program wieloletni - rząd planuje co roku zakupy dla 4-klasistów. Uczniowie, którzy otrzymają nowy sprzęt, będą mogli korzystać z laptopów w następnych latach nauki w szkole podstawowej. Inwestycja ma pochłonąć 760 mln zł.
„Czas ostatecznie wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i przenieść system nauczania naszych dzieci na jak najwyższy poziom” – powiedział premier.
Dlaczego 4-klasiści? Urzędnicy KPRM informują, że 4 klasa szkoły podstawowej to początek nauki licznych przedmiotów. To właśnie od tego etapu, dzieci będą miały dostęp do odpowiedniego sprzętu, a nauczyciele będą mogli podczas lekcji korzystać z nowych technologii.
„Staramy się na wszystkie możliwe sposoby wyrównywać nierówności” – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.
Sprzęt ma być przekazywany uczniom na własność.
Źródło: KPRM / oprac. mylomza