Co roku w łomżyńskim miasteczku ruchu drogowego, w okresie kalendarzowej wiosny możemy zaobserwować zmagania dzieci w temacie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W dzisiejszym konkursie brało udział 42 uczniów, podzielonych na grupy. Turniej był podzielony na kategorie wiekowe, 10-12 lat i starsi.
We wtorek 23 kwietnia uczniowie z Łomży i powiatu łomżyńskiego wzięli udział w turnieju o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Wydarzenie odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży i na dróżkach miasteczka.
Dzieciaki, aby wziąć udział w turnieju, musiały posiadać kartę rowerową i zgodę rodzica.
- Według mnie to bardzo ważna inicjatywa. Poprawia ona stan bezpieczeństwa, a także popularyzuje wśród uczniów znajomość ruchu drogowego, uczy zachowań partnerskich rowerzystów, motorowerzystów, czy pieszych. Propaguje wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. To ważne, aby wszyscy byli świadomymi uczestnikami ruchu drogowego - poinformował Arkadiusz Bałazy, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.
Reklama
Uczniowie zmierzyli się w czterech kategoriach. Pierwszą z nich był test wiedzy, a następnie przeszli do nieco cięższych zadań. Dzieci musiały przejechać trasę wyznaczoną przez policjantów na terenie miasteczka ruchu drogowego, a następnie pokonać tor sprawnościowy. Na koniec zmierzyli się również z wiedzą i praktyką w temacie pierwszej pomocy przedmedycznej.