Reklama

500+: Mija ważny termin. Można stracić pieniądze

30/09/2019 10:04

Kto nie złożył jeszcze wniosku o 500+, a chce otrzymać świadczenie z wyrównaniem od lipca musi zrobić to najpóźniej dzisiaj. Rodzice, którzy nie dostarczą do dzisiaj wniosku mogą stracić świadczenie za trzy miesiące, co daje kwotę 1500 złotych.

Złożenie stosownego wniosku w okresie lipiec - wrzesień gwarantuje wypłatę świadczenia 500+ z wyrównaniem od lipca.  Termin mija dokładnie dzisiaj (30.09). Jeśli  rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. Oznacza to, że rodzice, którzy nie dostarczą do dzisiaj wniosku mogą stracić świadczenie za trzy miesiące, co daje kwotę 1500 złotych.

- To już naprawdę ostatni dzwonek na to, by otrzymać świadczenie z tytułu 500 plus na nowych zasadach, z wyrównaniem od lipca. Naprawdę warto skorzystać z tej możliwości, to solidny zastrzyk gotówki dla domowego budżetu - informuje minister rodziny Bożena Borys-Szopa.

Reklama

Program "Rodzina 500 plus" zakłada obecnie przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do lat 18, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Według szacunków resortu rodziny po rozszerzeniu formuły programu ze wsparcia może korzystać ok 6,8 mln dzieci.

Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego na nowych zasadach można składać online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w urzędzie lub listownie pocztą). Złożenie wniosku we wrześniu 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 30 listopada 2019 r.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości