Policjanci z Łomży przyglądali się wczoraj zachowaniu kierowców na drogach gminy Śniadowo. Jeden z zatrzymanych kierujących jechał pod wpływem alkoholu.
Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów i ładunków. Na blisko 80 zbadanych kierowców jeden zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.
- Po 20 w miejscowości Jakać Młoda policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli peugeota. Podczas rozmowy wyczuli od kierującego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 51-latek ma ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Stawisk stracił prawo jazdy, a teraz grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości - informuje KMP w Łomży.
Reklama
W trakcie działań policjanci zatrzymali również trzy dowody rejestracyjne.