Reklama

72 dni bezpiecznego wypoczynku nad Narwią. W Łomży ma ruszyć kąpielisko

17/03/2021 10:56

W tym roku mieszkańcy Łomży mają mieć możliwość korzystania z pełnoprawnego kąpieliska. Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży podpisało już stosowną umowę. Sezon ma ruszyć 19 czerwca.

Jak przekazuje nam prezes łomżyńskiego WOPR, Tomasz Malinowski, umowa z Miastem została już podpisana. Kąpielisko ma funkcjonować przez 72 dni, od 19 czerwca do 29 sierpnia. Na realizację zadania pn. "Zapewnienie bezpiecznego wypoczynku nad Narwią - organizacja i prowadzenie Łomżyńskiego Kąpieliska Miejskiego oraz prewencyjne patrole wodne rzeki Narew w granicach administracyjnych Miasta Łomży" WOPR-owcy otrzymali dotację w wysokości 196.000,00 zł.

Tomasz Malinowski zaznacza, że informacja o otwarciu plaży 19 czerwca jest już pewna. Ratownicy zapewnią patrole od 19 czerwca do 1 września. O bezpieczeństwo plażowiczów od poniedziałku do czwartku ma dbać 3 ratowników, od piątku do niedzieli - 4 ratowników.

Reklama

Środki pozyskane z budżetu Miasta pozwolą również na realizowanie patroli przy wykorzystaniu łodzi. Ratownicy WOPR czekają obecnie na decyzję dotyczącą konkursu na środki z budżetu województwa. Ich pozyskanie umożliwi wykorzystanie w weekendy i dodatkowe dni drugiej łodzi ratowniczej.

Duże znaczenie będzie miała sytuacja epidemiczna i związane z nią ewentualne obostrzenia. Na szczegóły musimy poczekać.

/zdj. archiwum/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości