Średnia ocen co najmniej 5,0, bardzo dobre zachowanie i udział w finale olimpiady przedmiotowej - takie warunki muszą spełnić uczniowie ubiegający się o stypendium prezydenta miasta. W tym roku "kieszonkowe" za ciężką pracę w szkole otrzyma 72. uczniów łomżyńskich szkół.
Stypendia prezydenckie przyznawane są za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe.
Wśród uczniów szkół podstawowych, stypendium naukowe otrzyma 22 osoby. Wszyscy nagrodzeni mają średnią ocen na poziomie co najmniej 5,4, a w ubiegłym roku szkolnym zostali laureatami lub finalistami olimpad przedmiotowych przynajmniej na poziomie wojewódzkim.
Stypendium prezydenckie trafi też do 19 gimnazjalistów (tu wymagana średnia ocen to 5,2) oraz do 13. uczniów szkół średnich, którzy musieli wykazać się średnią na poziomie 5,0.
18 osób otrzyma też stypendia sportowe. Te przyszługują uczniom, którzy mają bardzo dobrą ocenę z zachowania, a także zdobyli medale na zawodach rangi ogólnopolskiej lub startowali na zawodach międzynarodowych.
W ubiegłym roku stypendyści ze szkół podstawowych otrzymywali po 80zł miesięcznie, gimnazjaliści po 120zł, a uczniowie szkół średnich po 180zł na miesiąc. Stypendium sportowe wynosiło zaś 110zł miesięcznie.
Gala wręczenia stypendiów naljepszym uczniom odbędzie się dziś, w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży przy ul. M. Kopernika o godz. 17.00.