Policjanci wspólnie ze strażakami poszukiwali 89-latka, który we wtorkowe popołudnie niespodziewanie wyszedł z domu. Dzięki natychmiastowym działaniom mundurowych mężczyzna został odnaleziony i został przekazany załodze karetki pogotowia.
Wczoraj, po godzinie 13.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem został powiadomiony o zaginięciu 89-latka. Mężczyzna prawdopodobnie wyszedł z domu w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Nikogo też nie poinformował dokąd się udaje. Nie nawiązał również żadnego kontaktu z rodziną.
Z uwagi na wiek mężczyzny i okoliczności jego zaginięcia policjanci natychmiast zaczęli działać. Do działań poszukiwawczych zaangażowanych zostało 69 policjantów, w tym przewodnik psa służbowego. Do akcji włączyli się również strażacy.
Na szczęście, już po niespełna godzinie, jeden z policjantów odnalazł zaginionego mężczyznę. Funkcjonariusz natychmiast udzielił 89-latkowi pierwszej pomocy oraz wezwał załogę karetki pogotowia. Dzięki skutecznym działaniom poszukiwawczym zaginiony bezpiecznie trafił do szpitala.