Najmłodsi adepci tenisa trenujący w Uczniowskim Klubie Sportowym RETURN Łomża działającym przy III Liceum Ogólnokształcącym trzykrotnie zdobyli tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w kategoriach wiekowych Tenis 10 rekomendowanych przez Polski Związek Tenisowy.
Wśród dziewcząt (do lat 9) zwyciężyła Aleksandra Waldzińska, u chłopców w tej samej kategorii najlepszy okazał się Alan Galiński wygrywając 6 z 7 rozegranych jednosetowych meczy. W młodszej kategorii wiekowej (do lat 7) dziewczęta grają razem z chłopcami zwyciężył Jan Charmas, który wygrał wszystkie pięć pojedynków.
Turniej odbył się w Białymstoku na kortach UKS Sokół-Asy, a organizatorem zawodów był Podlaski Wojewódzki Związek Tenisowy.
- Co prawda w kategoriach Tenis 10 wynik sportowy ma drugorzędne znaczenie, liczy się pasja do sportu, radość z rywalizacji i dobra zabawa, jednak tak dobre osiągnięcie naszych podopiecznych z pewnością zasługuje na uwagę - komentuje Tomasz Waldziński.
Reklama
Wszyscy tenisiści są uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży i trenują pod okiem Trenerki Aleksandry Durzyńskiej.
źródło: nadesłane