7 automatów do gier zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej KAS w Łomży i Zambrowie.
Oba lokale zostały skontrolowane przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z łomżyńskiej KAS. Z ustaleń mundurowych wynikało, że urządzane są w nich nielegalne gry hazardowe.
- W punkcie w Łomży funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty oraz gotówkę – 1,6 tys. zł – przeznaczoną na wypłaty dla graczy. Podczas przeszukania pomieszczeń znaleziono również 0,2 g amfetaminy. W lokalu w Zambrowie, który był wyposażony w systemy elektrozamków i monitoring pozwalający na identyfikację i selekcję klientów, w ręce mundurowych wpadły 3 nielegalne automaty do gier hazardowych - informuje IAS w Białymstoku.
Reklama
KAS przypomina, że organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Oprócz tego muszą oni również liczyć się z karami pieniężnymi w wysokości 100 tys. zł za każde nielegalne urządzenie.
Sprawę znalezionej w Łomży amfetaminy przejęła policja.
zdj. IAS Białystok