Zrobiło się cieplej, na drogach pojawili się motocykliści i motorowerzyści, a w notatnikach policji coraz więcej wypadków z ich udziałem. Dziś przed godziną 15.00 na ul. Poznańskiej doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem skutera, w wyniku którego kierowca jednośladu trafił do szpitala.
52-letni mężczyzna kierujący motorowerem, mieszkaniec podłomżyńskiej miejscowości, jechał ul. Piłsudskiego. Postanowił skręcić w lewą stronę, w ul. Poznańską.
Tuż po wykonaniu manewru stracił panowanie nad kierownicą. Wjechał na wysoki krawężnik i przewrócił się.
- Wezwani na miejsce policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 52-latek ma 2,9 promila alkoholu w organizmie!- podaje Urszula Brulińska z łomżyńskiej komendy policji. - Na dodatek okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania jednośladem.
Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.