Już po raz 28. w Łomży odbędzie się prestiżowy Ogólnopolski Turniej Koszykówki "Łomżyńska Zima 2025". Wydarzenie, skierowane do młodych sportowców z rocznika 2013 i młodszych, potrwa od 28 lutego do 2 marca 2025 roku. Gospodarzem zawodów będzie hala im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I.
Turniej odbywa się pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, a puchar dla najlepszej drużyny ufundował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła posłanka na Sejm RP, Alicja Łepkowska-Gołaś.
W tegorocznej edycji bierze udział siedem drużyn, które zmierzą się w emocjonujących meczach: MOS Bytom, MKS Grójec, AK Młode Żubry Białystok, MOSiR Bielsk Podlaski, AS Mrągowo, Sokół Ostrów Mazowiecka, UKS Łomżyczka 10 Łomża oraz UKS Dziewiątka Łomża. Organizator turnieju, Uczniowski Klub Sportowy "Dziewiątka" Łomża, liczy na duże zainteresowanie i gorący doping ze strony publiczności.
Turniej "Łomżyńska Zima" to wydarzenie, które każdego roku przyciąga młodych adeptów koszykówki oraz ich kibiców z całego kraju. To doskonała okazja do zobaczenia w akcji przyszłych gwiazd polskiego basketu. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników sportu do wspólnego kibicowania. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny!
PROGRAM MECZÓW
(01.03., sobota)
godz. 8:00 Sokół Ostrów Mazowiecka - AS Mrągowo
godz. 9:10 AK Młode Żubry Białystok - MOS Bytom
godz. 10:20 UKS Dziewiątka Łomża - MKS Grójec
godz. 11:30 UKS Łomżyczka 10 Łomża - MOSiR Bielsk Podlaski
godz. 14:00 Konkurs 3-2-1
godz. 14:30 mecz półfinałowy
godz. 15:40 mecz półfinałowy
godz. 16:50 mecz o miejsca V-VIII
godz. 18:00 mecz o miejsca V-VIII
godz. 20:00 Drużynowy konkurs rzutów wolnych