Reklama

Ambasada USA zachęca do złożenia wniosku o wizę

25/04/2019 07:25

Ambasada USA zachęca Polaków, którzy rozważają ubieganie się o wizę lub jej odnowienie, do złożenia wniosku przed końcem września. Jeśli do końca III kwartału wzrośnie liczba zaakceptowanych wniosków o wizę turystyczną lub biznesową B1/B2, Polska może zostać włączona do programu ruchu bezwizowego Visa Waiwer - informuje Business Insider.

- Rozpoczynamy kampanię #VisaWaiverDlaPolski! Do końca września mamy czas, aby obniżyć procent odmów wizowych a tym samym aby Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego. Ale potrzebujemy pomocy Polaków - zróbmy to razem! - apeluje za pośrednictwem Twittera Ambasada USA w Warszawie.

Według informacji ambasady, dołączenie Polski do programu bezwizowego będzie możliwe, jeżeli wskaźnik odmów wiz turystyczno-biznesowych liczony od października do września spadnie poniżej 3 proc.  W 2018 roku wskaźnik ten był już mniejszy niż 4 proc, czyli najmniejszy w historii.

Reklama

Ambasada podkreśla, że zwraca też uwagę na więzy z Polską, czy osoba starająca się o wizę ma np. stałą pracę, jest w czasie studiów lub ma tu rodzinę. 

Im więcej kandydatów spełniających wymogi wystąpi o wizę lub odnowienie wizy, tym większe szanse, że wskaźnik odmów spadnie poniżej 3 proc.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości