Wczoraj na ulicach Zambrowa, a dziś na ulicach Łomży można było obserwować przejazdy kolumn amerykańskich konwojów wojskowych. Są to pododdziały, które zakończyły szkolenie w Polsce i krajach nadbałtyckich, a obecnie wracają przez Polskę do bazy w Niemczech. Przejazd przez m.in. Polskę i Czechy nazwano "Rajdem dragonów".
Amerykanie zatrzymują się w wybranych miastach na trasie przejazdu i udostępniają możliwość obejrzenia swoich pojazdów czy porozmawiania z żołnierzami. Dziś, około godz. 12.00, przez Łomżę przejechała pierwsza część konwoju. Kolejne na ulicach miasta pojawiły się nieco ponad dwie godziny później. Mieszkańcy mogli zobaczyć przejazd m.in. lawet z haubicami samobieżnymi.
Więcej na temat całej operacji opublikowaliśmy dziś rano w artykule Amerykański konwój wojskowy przejechał przez Zambrów.
Przejazd amerykańskich oddziałów, co prawda poza miastem, zarejestrował swoim telefonem jeden z naszych czytelników. Poniżej publikujemy trzy krótkie filmiki.