Ampułka z krwią Jana Pawła II trafi do sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach. Po beatyfikacji papieża, która odbędzie się 1 maja tego roku, krew stanie się relikwią.
- Po beatyfikacji i kanonizacji ampułka z krwią Jana Pawła II, najcenniejsza relikwia po polskim papieżu, trafi do Krakowa - potwierdza gazecie "Fakt" ks. Robert Nęcek z krakowskiej kurii metropolitarnej.
Krew została od Jana Pawła II pobrana wiosną 2005 roku. Podczas zabiegu tracheotomii, który był konieczny, by pomóc papieżowi w oddychaniu, lekarze pobrali mu krew.
Teraz próbka ma trafić do specjalnej ampułki, która znajdzie swoje miejsce w centralnej części powstającej świątyni w Łagiewnikach. Relikwia pojawi się w Polsce w maju, po uroczystościach beatyfikacyjnych papieża- Polaka.