Trener bramkarzy Andrii Radchenko wziął udział w pierwszej sesji prestiżowego kursu UEFA Goalkeeper B, który odbył się w Białej Podlaskiej. To kolejny krok w jego karierze zawodowej i istotny element podnoszenia jakości pracy z zawodnikami w klubie.
Andrii Radchenko to były zawodnik ŁKS-u Łomża, który obecnie szkoli zarówno bramkarzy pierwszej drużyny, jak i młodzież w lokalnym klubie. Karierę w Łomży rozpoczął już w 2015 roku, kiedy po udanych testach został zawodnikiem drużyny. Choć początkowa przygoda była krótka, powrócił w 2018 roku, tym razem pełniąc przez dwa lata funkcję trenera bramkarzy.
36-latek jest wychowankiem Dynama Kijów. W Polsce reprezentował barwy takich klubów jak Stal Poniatowa, GKS Rutki, Broń Radom, Tęcza Łyse, Narew Ostrołęka, Orzeł Kolno, KS Śniadowo oraz oczywiście ŁKS Łomża.
Dzięki kursowi UEFA Goalkeeper B Radchenko będzie mógł wprowadzać jeszcze bardziej nowoczesne metody treningowe i podnosić poziom przygotowania bramkarzy w naszym klubie. Już teraz mówi się, że jest jednym z najlepszych specjalistów na wschód od Wisły!