15 maja w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej młodzieży klas VII-VIII. W zawodach rywalizowały reprezentacje szkół z całego województwa, wystawiające 12-osobowe zespoły. Znakomicie spisały się uczennice z Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy, które wywalczyły złoty medal i tytuł mistrzyń województwa.
Rywalizacja toczyła się w czterech blokach konkurencji: biegach krótkich, biegach długich, rzutach i skokach, a także w sztafecie 4 x 100 metrów. O końcowym wyniku drużyny decydowała suma rezultatów indywidualnych uzyskanych przez zawodniczki w poszczególnych konkurencjach.
Dziewczęta z Piątnicy po raz kolejny potwierdziły swoją wysoką formę i zdecydowanie zwyciężyły w klasyfikacji końcowej. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Leny Gniazdowskiej, która została uznana za najlepszą sprinterkę zawodów.
Z sukcesu swoich podopiecznych nie krył dumy nauczyciel i trener Marcin Zabielski.
- Jestem bardzo dumny z dziewczyn. Pokazały ogromne zaangażowanie, charakter i sportową jakość. Na ten sukces pracowały wiele miesięcy. Cieszy mnie nie tylko wynik, ale też atmosfera w drużynie i wzajemne wsparcie. To wspaniała grupa młodych dziewcząt - podkreśla Marcin Zabielski.
Szkolne „Aniołki Zabielskiego” po raz kolejny udowodniły, że należą do najlepszych lekkoatletycznych drużyn młodzieżowych w regionie i nie tylko.
Zespół wystąpił w składzie: Lena Gniazdowska, Amelia Sempkowska, Natalia Czarnecka, Anna Zakrzewska, Marta Zakrzewska, Amelia Wiszowata, Natalia Litwińska, Laura Pruszkowska, Maja Matuszewska, Iga Karpińska, Gabriela Chludzińska, Wiktoria Sempkowska. Opiekun: Marcin Zabielski.