Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich zorganizowano jasełka, a także spotkanie wigilijne. W uroczystości udział wzięli pracownicy oświaty, prezydent Łomży i miejscy radni.
Spotkanie wigilijne odbyło się wczoraj (18/12) o godzinie 15:00 w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich. Uroczystość rozpoczęła się od jasełek, w których wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży. Za organizację odpowiedzialni byli nauczyciele tej szkoły.
- Pani Katarzyna Siedlanowska odpowiadała za występ młodszej grupy uczniów, Ewa Urbanowska odpowiedzialna była za oprawę muzyczną. W przygotowaniach pomagały również nauczycielki religii, pani Bożena Godlewska, Agnieszka Frydryk i Małgorzata Gogol. Za dekoracje odpowiedzialna była pani Agnieszka Wysocka - mówi dyrektor szkoły, Bożena Dziekońska.
Reklama
Po jasełkach odbyła się wigilia pracowników oświaty, w której udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, w tym prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, a także radni.
Prezydent miasta składając wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia, podkreślił, że dzieci na co dzień potrzebują Anioła Stróża. Takimi Aniołami są nauczyciele, którzy w złych chwilach wskazują właściwą drogę.
- Te jasełka były bardzo tradycyjne i pokazały to co za chwilę będziemy obchodzić, czyli narodziny Pana Jezusa. Jasełka przygotowali pracownicy Szkoły Podstawowej nr 9. Tak jak wiemy i obserwujemy to najważniejsze jest, żeby młodzież była prawidłowo poprowadzona, jeżeli gdzieś się potknie to, żeby czuwać jak ten Anioł Stróż, który weźmie za rękę. Państwo jako przedstawiciele oświaty jesteście takimi Aniołami, to wy sprawujecie taką codzienną opiekę nad naszymi dziećmi, nad naszymi uczniami - mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.
Reklama