To właśnie dziś (4/09) uczniowie w całym kraju ponownie zawitali w szkolne mury. Nowy rok szkolny to przede wszystkim nowe możliwości i nowy rozdział w życiu każdego dziecka. W tak ważnym dla łomżyńskich uczniów momencie towarzyszyli: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępcy - Andrzej Garlicki i Andrzej Stypułkowski.
Podczas dzisiejszego apelu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży, wystąpił prezydent Łomży - Mariusz Chrzanowski, który złożył najserdeczniejsze życzenia, w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.
- U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim zdrowia, spokoju, wytrwałości i niesłabnącej energii do osiągania osobistych celów, spełniania marzeń oraz wykonywania codziennych obowiązków (...) Oby ten nowy rok szkolny był dla Was czasem inspirujących wyzwań i wspaniałą przygodą w otoczeniu wspierających nauczycieli i życzliwych rówieśników. Niech zdobyta wiedza będzie waszą trampoliną do osiągania sukcesów, a środowisko szkolne - miejscem, do którego będziecie uczęszczać z radością- mówił podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 10, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski - informuje Urząd Miejski w Łomży.
Reklama
Dodatkowo zastępcy prezydenta również uczestniczyli w dzisiejszych inauguracjach. Szkołę Podstawową nr 1 i nr 7, Miasto Łomża reprezentował Andrzej Stypułkowski, natomiast w I Liceum Ogólnokształcącym Andrzej Garlicki.
Jak informuje Urząd Miejski w Łomży, nowy rok szkolny 2023/2024 w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łomża rozpoczęło nieco ponad 10 000 uczniów i około 1200 nauczycieli.
źródło: Urząd Miejski w Łomży
źródło zdjęć Urząd Miejski w Łomży
zdj. główne: Urząd Miejski w Łomży