Reklama

Arcybiskup Zimbabwe sakrę biskupią otrzyma w Łomży

07/04/2014 06:21

Doktor prawa kanonicznego ks. Marek Zalewski, wykształcony w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, został mianowany arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe. Sakrę biskupią ks. Zalewski w maju otrzyma prawdopodobnie w łomżyńskiej katedrze.

Ks. Marek Zalewski ma 52 lata, pochodzi ze wsi Janówka w powiecie augustowskim. Jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Święcenia kapłańskie w łomżyńskiej katedrze przyjął w 1989 roku.

Już dwa lata później rozpoczął przygotowania do służby dyplomatycznej  na Papieskiej Akademii Kościelnej. Jako watykański dyplomata, zwiedził cały świat. Pracował m. in. w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej, w stałym przedstawicielstwie Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku i w Wielkiej Brytanii. W latach 2004-2008 był radcą nuncjatury w Niemczech, a następnie w Tajlandii.

Reklama

25. marca tego roku papież Franciszek mianował go nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe, podnosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa tytularnego Africa w Tunezji.

Świecenia biskupie ks. Zalewski przyjmie w maju. Jak informuje Urząd Miasta w Łomży, uroczystość ma odbyć się w łomżyńskiej katedrze.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości