Zawodnicy Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego wywalczyli awans do makroregionalnych rozgrywek juniorów starszych w piłce nożnej. Choć "biało-czerwonych" czeka jeszcze jedno spotkanie z Wigrami Suwałki - to już dzisiaj wiadomo, że pierwsze miejsce w województwie należy do MŁKS.
Podopieczni Marcina Mroczkowskiego i Alberta Rydzewskiego uplasowali się na pierwszej lokacie w wojewódzkich rozgrywkach juniorów starszych, co oznacza awans do ligi makroregionalnej. W dotychczasowym sezonie, młodzież z roczników 2000-2002 nie odnotowała ani jednej porażki na boisku. Dobre wyniki pozwoliły uzyskać młodym "biało-czerwonym" najlepszy wynik w lidze, lepszy od juniorów z Wigier Suwałki, Hetmana Białystok czy Olimpii Zambrów.
Awans udało się wywalczyć mimo trudnej sytuacji kadrowej, z którą musieli zmierzyć się trenerzy juniorów starszych przed sezonem. Zespół stanowi kilkunastu zawodników, co przy urazach i kartkach powodowało, że drużyna musiała momentami podpierać się juniorami młodszymi.
Makroregion terytorialnie obejmuje identyczny obszar jak I grupa III ligi, w której występują obecnie seniorzy ŁKS-u tj. województwo podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie oraz łódzkie. "Biało-czerwoni" mają szansę zmierzyć się choćby ze Stomilem Olsztyn, Polonią Warszawa, Wisłą Płock, Zniczem Pruszków i ŁKS-em Łódź - o ile juniorzy z tych drużyn wywalczą dwa najwyższe miejsca w województwie i także awansują do rozgrywek makroregionalnych.
Zdaniem trenera Marcina Mroczkowskiego - nagroda dla młodych "ełkaesiaków" w postaci wywalczonego awansu, daje możliwość "ogrania się" jego podopiecznych z dużo lepszymi zespołami. Z uwagi na odległość było to do tej pory nieosiągalne nawet w ramach spotkań sparingowych.