Łomżyńscy strażacy pracowali w niedzielę (10 maja) przy ul. Spokojnej w związku z awarią sieci wodociągowej. Woda stwarzała realne zagrożenie dla dwóch budynków mieszkalnych.
W niedzielę (10 maja) rano, około godz. 8:30, strażacy z JRG Łomża zostali zadysponowani do uszkodzenia sieci wodociągowej przy ul. Spokojnej. W wyniku awarii doszło do intensywnego wypływu wody, który zalewał piwnice oraz stwarzał zagrożenie dla dwóch budynków mieszkalnych.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu skutków awarii i wypompowywaniu wody z zalewanych pomieszczeń. Oprócz straży pożarnej, na miejscu pojawiło się też Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Awarię udało się opanować w niedzielę po godz. 10.
