Otwarcie przez jeden z banków punktu kasowego i umiejscowienie w budynku ratusza bankomatu zapowiedziała podczas dzisiejszej sesji skarbnik miasta Elżbieta Parzych. Punkt kasowy obsługiwany przez bank ma zastąpić obecnie funkcjonujące kasy Urzędu Miejskiego.
Informacja pojawiła się podczas dyskusji na audytem finansowym w kontekście niezbędnych oszczędności. Jak zapewniła pani skarbnik, tego rodzaju zmiana będzie korzystna z dwóch powodów. Po pierwsze ma wzrosnąć jakość usług dla mieszkańców, którzy w dalszym ciągu nie będą musieli ponosić dodatkowych kosztów przy wpłatach podatków i opłat na rzecz miasta. Po drugie koszty, jakie miasto będzie ponosić z tytułu funkcjonowania punktu kasowego prowadzonego przez jeden z banków mają być niższe od obecnie istniejących z tytułu wynagrodzenia dwóch kasjerek. Jak podkreśliła Elżbieta Parzych, nie będzie się to wiązało jednak z żadnymi zwolnieniami, ponieważ jedna z kasjerek wybiera się na emeryturę, a inna osoba z wydziału finansowego już na emeryturę przeszła.
W budynku ratusza ma też zostać zainstalowany bankomat tak, aby mieszkańcy, którym zabraknie gotówki, mogli na miejscu tę gotówkę pobrać. Z tego wynika, że przynajmniej na ten moment nie jest przewidywane wprowadzenie płatności za pomocą karty, o co wnioskował na jednej z poprzednich sesji radny Stanisław Oszkinis, a co obiecał rozważyć prezydent Chrzanowski. Czy w przyszłości taka możliwość się pojawi? O tym dzisiaj mowy nie było.