W Łomży, jak co roku, 6 stycznia ulice miasta ożywią barwy i dźwięki tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. To już dwunaste takie wydarzenie w historii miasta, tym razem organizowane przez parafie Krzyża Świętego, św. Andrzeja Boboli, a także Miłosierdzia Bożego, ze wsparciem Gminy Łomża, Powiatu Łomżyńskiego i Miasta Łomża.
Wierni z łomżyńskich parafii będą mieli okazję uczestniczyć w barwnym korowodzie, który rozpocznie się o godzinie 12.00 mszą świętą w tych trzech parafiach miasta. Nabożeństwo stanie się prologiem do dalszych, równie uroczystych obchodów.
Po mszach świętych uczestnicy orszaku do ołtarza papieskiego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. To tam odbędzie się centralny punkt wydarzenia – symboliczny pokłon Trzech Króli.
- W ten sposób pragniemy przypomnieć o Wielkim Polaku i świętym Papieżu Janie Pawle 2, którego słowa ciągle są aktualne. Każdy uczestnik orszaku otrzyma specjalną koronę. Przygotujmy stroje kolędników nie tylko dla najmłodszych, ale niech także dorośli odważnie podejmą piękną tradycję kolędników - informuja organizatorzy orszaku.