- Ja jestem dzisiaj tutaj u państwa, żeby poprosić państwa o głos, o zaufanie właśnie dla pani Agnieszki Muzyk, która jest naszym kandydatem - mówiła podczas swojego wystąpienia wicepremier Beata Szydło. Stary Rynek odwiedziło nieliczne grono mieszkańców, pojawiła się także grupa zwolenników obecnego prezydenta.
- Te ostatnie trzy lata, możemy podsumować, jeżeli chodzi o Łomżę, jako taki czas w którym udało się również dzięki pani prezydent Agnieszce bardzo dużo dobrego zrobić - mówiła wicepremier.
Beata Szydło stwierdziła, że jest pod wrażeniem zaangażowania, energii i dokonań kandydatki Prawa i Sprawiedliwości. Prosiła o poparcie nie tylko Agnieszki Muzyk ale i kandydatów komitetu, ubiegających się o miejsce w organach samorządowych różnych szczebli. Szydło prosiła o obdarzenie ich zaufaniem, podkreślając, że to niezwykle ważne, żeby wszystkie szczeble samorządu ze sobą współpracowały.
- To wszystko ma przełożyć się potem na to, że Łomża będzie pięknieć, że będzie piękniał powiat, że będzie państwu tutaj lepiej, coraz lepiej się żyło i tego państwu bardzo serdecznie życzę, życzę zwycięstwa pani Agnieszce, całej drużynie biało-czerwonej Prawa i Sprawiedliwości - mówiła Beata Szydło.
Według wicepremier, istotna jest także współpraca na linii samorząd - rząd.
- Polska potrzebuje współpracy rządu i samorządu. Rząd przygotował bardzo wiele programów, projektów, które są kierowane właśnie do samorządu i potrzebujemy w samorządzie partnera, tych ludzi, którzy będą chcieli korzystać z tych programów, będą chcieli aplikować do różnych projektów, i społecznych, i infrastrukturalnych, i inwestycyjnych, które będą później tutaj realizowane u państwa w Łomży, w waszym powiecie, w waszym województwie.
Agnieszka Muzyk, kandydatka na urząd prezydenta z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość, podkreślała udział obecnego rządu w pozytywnych zmianach widocznych w Łomży, wspominając dotychczasową dobrą współpracę z ministerstwami, wiedząc, że może liczyć na kontynuację tej współpracy. Celem Agnieszki Muzyk jest "silna Łomża", będąca gospodarczym sercem regionu.
- Moje marzenie, marzenie o tej pięknej, wielkiej Łomży to jest marzenie o tym, by Łomża, która jest sercem regionu w wymiarze kulturalnym, w wymiarze edukacyjnym, stała się tym sercem regionu w wymiarze gospodarczym - mówiła Muzyk.
Na Starym Rynku pojawiła się także grupa skandująca co chwilę imię obecnie urzędującego prezydenta Łomży. Momentami, wywoływało to konsternację zgromadzonych przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, w tym wicepremier Beaty Szydło. Nad wszystkim czuwali policjanci. Część z nich było umundurowanych, część pełniła służbę po cywilnemu.