Pierwszego dnia ewangelizatorzy- osoby świeckie i duchowne- będą opowiadać o Bogu napotkanym na ulicy przechodniom, kolejnego będą pukać do drzwi mieszkańców Łomży. W ewangelizację miasta zaangażuje się kilkaset osób.
Ewangelizacja całego miasta w Łomży będzie odbywała się po raz pierwszy. To pomysł biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.
- Ewangelizacja Łomży odbywa się pod hasłem: „Być bliżej Boga” i adresowana jest do osób ochrzczonych, które utraciły smak wiary i nie praktykują. Ewangelizatorzy chcą oddać chwałę Jezusowi Chrystusowi i głosić Dobrą Nowinę o Zbawieniu- informował podczas dzisiejszej konferencji prasowej ks. Jan Krupka, rzecznik łomżyńskiej kurii diecezjalnej.
Całe wydarzenie zajmie dwa dni. W piątek, 13. czerwca część ewangelizatorów wyjdzie na ulice miasta, by rozmawiać o Bogu z tymi, których spotkają. W tym czasie pozostali- mniej odważni i osoby starsze- którzy zapisali się na tworzone w parafiach tzw. listy modlitewne, zostaną w kościołach i będą modlić się w intencji ewangelizatorów i osób ewangelizowanych.
W sobotę, 14. czerwca członkowie ruchów i wspólnot katolickich zapukają do mieszkań łomżyniaków. O doświadczeniu Boga w swoim życiu będą chcieli rozmawiać z całymi rodzinami. Ewangelizacja "od drzwi do drzwi" rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa trzy godziny.
- Zarówno na ulice, jak i "od drzwi do drzwi" udadzą się osoby z ruchów i wspólnot mające doświadczenie w ewangelizowaniu. Do wyjścia na ulice Łomży zaproszeni są członków grup formacyjnych z całej diecezji. Każda wspólnota prowadzi ewangelizację w sposób autorski- wyjaśniają księża.
Dwudniową modlitwę zakończy wieczorny koncert na placu przed kościołem Krzyża Świętego. W jego trakcie będzie możliwość wyspowiadania się lub zwykłej rozmowy z księżmi oraz osobami zaangażowanymi we wspólnoty chrześcijańskie.