Reklama

Będą się tłumaczyć z obwodnicy

05/10/2013 06:01

W przyszłym tygodniu dyrektorzy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska mają- jak przekazuje prezydent Mieczysław Czerniawski- przed mieszkańcami Łomży wytłumaczyć się z wyłączenia fragmentu łomżyńskiego z decyzji środowiskowej przygotowywanej dla drogi S61. W marcu przyszłego roku ma zaś ruszyć remont ul. Woj. Polskiego, który uniemożliwi ciężarówkom przejazd popularną trasą tranzytową.

Dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA Jerzy Doroszkiewicz i Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska Lech Magrel w Łomży mają pojawić się w przyszłym tygodniu.

- Prezydent Łomży poprosił aby zarówno dyrektor Doroszkiewicz, jak i dyrektor Magrel, na konferencji w przyszłym tygodniu wyjaśnili mieszkańcom naszego miasta, dlaczego nieoczekiwanie doszło do problemów w przygotowaniu decyzji środowiskowej dla obwodnicy Łomży. Jeszcze miesiąc temu przedstawiciele Łomży byli uspokajani, że decyzja zostanie wydana we wrześniu- informuje Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży.

Reklama

Jednocześnie po spotkaniu w Białymstoku z władzami samorządowymi i wojewódzkimi, prezydent Czerniawski wydał oświadczenie, w którym zdradza, że GDKiA i RDOŚ do ostatniej chwili nie informowały o jakichkolwiek problemach związanych z budową obwodnicy miasta.

- Jedną z pierwszych moich wizyt po objęciu funkcji Prezydenta Łomży, była wizyta w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, właśnie w sprawie obwodnicy Łomży. Uzyskałem wtedy zapewnienie, że po wydaniu pozytywnej decyzji środowiskowej, będzie ją można w dość szybkim tempie wybudować. Utrzymywałem stały kontakt z GDDKiA i z RDOŚ. Nikt nigdy nie informował mnie o jakichkolwiek problemach. W internecie ukazało się przecież obwieszczenie o zakończeniu postępowania. Byłem wstrząśnięty kiedy dowiedziałem się, że obwodnica Łomży została wyłączona z decyzji środowiskowej Via Baltica. Okazało się, że ci, którzy blokowali ruch w miastach, wyszli na tym lepiej. Zadaję wszystkim pytanie – dlaczego tak się stało?- czytamy w obwieszczeniu.

Reklama

W Łomży związał się już Społeczny Komitet Obrony Obwodnicy. Mieszkańcy, którzy weszli w jego skład, wszelkimi sposobami chcą dążyć do dokończenia niezbędnych formalności związanych z budową obwodnicy.

- Co zrobią mieszkańcy- nie wiem. Ja mając poparcie radnych Łomży, w marcu rozpoczynam długotrwały remont ulicy Wojska Polskiego. Żaden TIR wtedy tędy nie przejedzie!- zapowiada prezydent Czerniawski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości