Niemal 700 rodzin czeka w kolejce do zapisu na mieszkanie przyznane od miasta. Szans na znalezienie dachu nad głową dla każdego czekającego nie ma, dlatego władze miasta chcą zweryfikować złożone podania i utworzyć listę osób najbardziej potrzebujących. Pierwsze mieszkania być może pojawią się już w przyszłym roku?
Ostatnia lista rodzin czekających na mieszkania komunalne została stworzona w 2008 roku. Zapisanych zostało na nią ponad stu łomżyniaków. Po niemal sześciu latach, na przyznanie lokum oczekuje jeszcze kilka rodzin.
W kolejce na nową listę czeka już około 700 podań. Nie ma szans, by każda z rodzin otrzymała mieszkanie, o które się stara. Dlatego już po wakacjach wiceprezydent Mirosława Kluczek, odpowiadająca za sprawy pomocy społecznej, chce powołać komisję, której zadaniem będzie przeanalizowanie każdego złożonego podania, jego weryfikacja i utworzenie nowej listy na mieszkania.
- Do każdej rodziny, która złożyła podanie o mieszkanie, listem poleconym zostanie wysłana ankieta. Powołana komisja odwiedzi osoby ubiegające się o mieszkania, sprawdzi warunki. Najbardziej potrzebujący mieszkańcy zostaną wpisani na nową listę przydziałową- wyjaśniała podczas wczorajszej sesji Rady Miasta wiceprezydent Mirosława Kluczek.
Nowa lista nie będzie miała limitu nazwisk, choć jak pokazuje przykład tej z 2008 roku, znalezienie stu wolnych lokali to zadanie na ponad pięć lat. Najbardziej potrzebujące osoby, które zajmą pierwsze miejsca na nowej liście, będą być może jednak mogły liczyć na dach nad głową w ciągu najbliższych miesięcy.