Taką nazwę otrzymać ma rondo zlokalizowane na skrzyżowaniu Alei Legionów, ulicy Strusiej i DW677. Prezydent Łomży skierował do radnych wniosek o podjęcie stosownej uchwały.
Wniosek w sprawie nadania nazwy rondu złożyła w ubiegłym roku Rada Osiedla nr 10. Mieszkańcy zaproponowali nazwę "Rondo Przyjaciół Łomży".
"Jest to pierwsze rondo dla osób wjeżdżających do Łomży od strony zachodniej. Po wybudowaniu nowoczesnej obwodnicy Konarzyc dla podróżujących będzie to pierwszy kontakt z naszym miastem, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a nazwa RONDO PRZYJACIÓŁ ŁOMŻY jest najlepszym powitaniem, nawiązując do staropolskiej gościnności i historycznej tradycji naszego Grodu. Swym zasięgiem szeroko obejmuje wszelkie społeczności, pobudza do refleksji i szukania odpowiedzi na pytania: czy ja także jestem Przyjacielem Łomży i czy także jestem tu mile widziany? Nazwa będzie dobrym punktem orientacyjnym, umożliwia łatwe objaśnienie turystom dalszej eskapady, np. za Rondem Przyjaciół Łomży proszę jechać prosto (skręcić w prawo, lewo itd.). Po wybudowaniu obwodnicy Łomży będzie to premia dla osób, które zawitają do centrum miasta." - czytamy we wniosku Rady Osiedla Nr 10.
Reklama
Inicjatywę popiera też prezydent Łomży, który zwrócił się do radnych o podjęcie stosownej uchwały. Miejscy radni mają zająć się tym w lutym. Nieruchomości składające się na skrzyżowanie stanowią własność samorządu województwa, jednak zarząd nie wniósł żadnych zastrzeżeń do nazwy.