Po przeprowadzeniu procedury naboru na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Komisja Rekrutacyjna zarekomendowała Bernadetę Krynicką do zatrudnienia na stanowisku Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.
Po dwóch nieudanych próbach w końcu komisji udało się podjąć decyzję o tym, komu przyznane zostanie stanowisko Dyrektora MOSiR-u.
Prezydent Mariusz Chrzanowski uzasadnia podjętą decyzję następującymi argumentami:
Pani Bernadeta Krynicka spełnia wszystkie wymogi formalne zawarte w ogłoszeniu na wyżej wymienione stanowisko. Posiada wymagany staż pracy i wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w administracji publicznej, była Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - członkiem sejmowej Komisji Zdrowia i Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ukończyła wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku, studia podyplomowe w zakresie MBA - Master of Business Administration.
Podczas przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej Pani Bernadeta Krynicka wykazała się najlepszą znajomością aktów prawnych przydatnych w pracy na stanowisku objętym naborem.
Doświadczenie zawodowe, wykształcenie, kwalifikacje i kompetencje w pełni kwalifikują Panią Bernadetę Krynicką do zatrudnienia na stanowisku Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.
Krynicka zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Modzelewskiego, który zrezygnował w lutym tego roku, z tego stanowiska z "powodów rodzinnych".