Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni - poinformował w środę prezydent Andrzej Duda.
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała dzisiaj prezydenta Andrzeja Dudę, że jeszcze dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komnikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego.
– Bardzo serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał mi, że Polska zostanie przyjęta do programu bezwizowego na pewno przed końcem jego pierwszej kadencji. Bardzo dziękuję Pani Ambasador za zaangażowanie i za bardzo poważne potraktowanie tej sprawy, ale dziękuję także wszystkim moim rodakom, którzy się w tę sprawę zaangażowali – mówił Andrzej Duda na briefingu w Pałacu Prezydenckim.
Reklama
To właśnie od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni, Polacy mają mieć możliwość bezwizowego podróżowania do USA na okres 90 dni w celach turystycznych i biznesowych.
fot. LOT