Mieszkańcy Łomży, którzy będą chcieli udać się autobusem MPK w dniu 16 maja na jedną z imprez organizowanych w ramach "Nocy Muzeów" będą mogli zrobić to bezpłatnie. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zarządził, że tego dnia po mieście kursować będzie specjalny autobus o nazwie "Noc Muzeów.
Specjalna linia autobusowa "Noc Muzeów" kursować będzie po Łomży w sobotę 16 maja. Wszyscy pasażerowie korzystający z tej linii będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów. Na razie nie znamy jeszcze trasy, jaką będzie poruszał się specjalny "empek", ani jego rozkładu jazdy.