O godzinie 12:00 na terenie Fortu III w Piątnicy odbył się "Bieg Pamięci Września o Puchar Wójta Gminy Piątnica". W wydarzeniu wzięło udział prawie 300 osób, które poprzez sport chciały oddać hołd żołnierzom poległym w obronie naszego kraju.
Niespełna 300 osób wzięło udział w dzisiejszym wydarzeniu pn. "Bieg Pamięci Września o Puchar Wójta Gminy Piątnica". Jako pierwsze na dystansie 250 metrów pobiegły dzieci wraz z rodzicami. „Bieg Pamięci Września” to wydarzenie, którego główną ideą jest oddanie hołdu żołnierzom poległym we wrześniu 1939 roku.
- To kolejna edycja naszego Biegu Pamięci Września o Puchar Wójta Gminy Piątnica. Cieszy mnie to, że co roku mamy coraz większą grupę młodzieży. W tym roku również wystartowało około 300. dzieciaczków ze szkół podstawowych, nie tylko z terenu naszej gminy (...) Chcemy rokrocznie uczcić bieganiem pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o naszą ojczyznę i myślę, że wychowanie patriotyczne poprzez udział w takiej rekreacji jest jak najbardziej fajne - mówi wójt gminy Piątnica, Artur Wierzbowski.
Reklama
Bieg podzielony był na 6 kategorii:
Bieg „Mini” na dystansie 250 metrów dla dzieci z rodzicem (rocznik do 2016)
Bieg „Orlik” na dystansie 500 metrów dla dzieci (rocznik 2013-2015)
Bieg „Młodzik” na dystansie 500 metrów dla dzieci (rocznik 2010-2012)
Bieg „Junior” na dystansie 1500 metrów dla chłopców i dla dziewcząt (rocznik 2007-2009)
Bieg „Open” dla kobiet i mężczyzn (rocznik od 2006 i starsi) na dystansie 3.000 metrów
Bieg „Mundurowi” dla kobiet i mężczyzn (rocznik od 2006 i starsi) na dystansie 3.000 metrów.