Reklama

Biskup Tadeusz Bronakowski przeciwko pijackim przyśpiewkom [VIDEO]

27/11/2023 15:20

W swoim felietonie, który został wyemitowany wczoraj przez Radio Maryja i Telewizję Trwam, łomżyński biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski wezwał do zachowania trzeźwości przez cały naród. Przytacza on przykłady niegodnych zachowań, takich jak śpiewanie pijackich piosenek, czy też pijaństwo na imprezach sportowych. Podkreśla on, że alkohol niszczy nie tylko zdrowie, ale i moralność ludzi.

Biskup wskazał na negatywne zjawiska takie jak popularność pijackich przyśpiewek i spożywanie alkoholu podczas wydarzeń sportowych, podkreślając ich niegodność w świetle chrześcijańskich wartości. Zwrócił uwagę na moralne konsekwencje takich zachowań, podkreślając, że upijanie się i nakłanianie innych do picia jest grzechem.

- Tak istotne jest zerwanie z niechlubną tradycją wychwalania pijaństwa w piosenkach śpiewanych przy okazji spotkań towarzyskich. Wiele z nich poniża godność człowieka jako dziecka Bożego, obraża Boga. Ktoś może powiedzieć, że różne piosenki i przyśpiewki pijackie to tylko niegroźna zabawa, to żart. Zastanówmy się, czy słowa Pana Jezusa, że z każdego słowa zdamy sprawę przed Bogiem, nie obowiązują nas chrześcijan także podczas zabawy? Przecież upijanie się czy nakłanianie innych do upicia się jest w świetle Słowa Bożego grzechem. Nie miejmy w tym udziału. Tutaj potrzeba naszej odwagi i determinacji, aby tworzyć radosną atmosferę bez stawiania alkoholu, aby inni mogli przekonać się, że to nie alkohol jest źródłem prawdziwej radości, ale przyjaźń z innymi i życzliwość wobec drugich zakorzeniona w Bogu. Postawmy na rozwój trzeźwej, abstynenckiej kultury codziennego życia, w tym rozrywki, zabawy, spotkań rodzinnych i w gronie przyjaciół. Tylko tak możemy budować kulturę piękną i dobra – wyjaśnił łomżyński biskup.

Reklama

Biskup Bronakowski odniósł się także do głośnej medialnie sprawy dotyczącej polskiej reprezentacji do lat 17. Czterech piłkarzy zostało wyrzuconych ze zgrupowania na Mistrzostwach Świata ze względu na spożywanie alkoholu. Duchowny twierdzi, że takie zachowanie to m.in. efekt powszechnej reklamy alkoholu oraz spożywania takich napojów w czasie imprez sportowych.

- Kolejny raz trzeba także zadać pytanie o obecność napojów alkoholowych na stadionach, w czasie imprez sportowych. Przecież wśród kibiców tak wielu jest młodych ludzi, często nieletnich. Oni uczą się, że bez alkoholu nie ma dobrego kibicowania ani świętowania zwycięstwa lub radzenia sobie z porażkami - wskazał duchowny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości