– Biało-czerwona flaga towarzyszy wojsku w chwilach przyjemnych i wesołych. Daje także otuchę i nadzieję w chwilach trudnych, w chwilach zwątpienia, czy w sytuacjach bez wyjścia. Dla wojska flaga to symbol państwa, którego żołnierz ma bronić i chronić w każdej zaistniałej sytuacji – mówił dziś kierownik Warsztatów Technicznych Łomża mjr. Krzysztof Rabek, podczas uroczystości podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty.
Dziś 2. maja obchodzimy Dzień Flagi. Z tej okazji na terenie wojskowych Warsztatów Technicznych odbyło się uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
- Coraz więcej osób wywiesza biało-czerwone flagi na swoich domach, w miejscach pracy, samochodach. Cieszy, że coraz chętniej manifestujemy przywiązanie do polskości i ojczyzny – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił również Poseł na Sejm RP Lech Antoni Kołakowski.
Po oficjalnych mowach pod pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty i tablicy legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały kwiaty. Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci z Teatrzyku Żywego Słowa Logos. Po uroczystej akademii w Klubie Wojskowym odbyła się debata historyczna „U progu wolności?”.