Reklama

Bronić w każdej zaistniałej sytuacji… [FOTO]

02/05/2015 10:20

– Biało-czerwona flaga towarzyszy wojsku w chwilach przyjemnych  i wesołych. Daje także otuchę i nadzieję w chwilach trudnych, w chwilach zwątpienia, czy w sytuacjach bez wyjścia. Dla wojska flaga to symbol państwa, którego żołnierz ma bronić i chronić w każdej zaistniałej sytuacji – mówił dziś kierownik Warsztatów Technicznych Łomża mjr. Krzysztof Rabek, podczas uroczystości podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty.

Dziś 2. maja obchodzimy Dzień Flagi. Z tej okazji na terenie wojskowych Warsztatów Technicznych odbyło się uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 - Coraz więcej osób wywiesza biało-czerwone flagi na swoich domach, w miejscach pracy, samochodach. Cieszy, że coraz chętniej manifestujemy przywiązanie do polskości i ojczyzny – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił również Poseł na Sejm RP Lech Antoni Kołakowski.

Po oficjalnych mowach pod pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty i tablicy legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały kwiaty. Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci z Teatrzyku Żywego Słowa Logos. Po uroczystej akademii w Klubie Wojskowym odbyła się debata historyczna „U progu wolności?”.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości