- Jesteśmy po wstępnych rozmowach i te przedstawione propozycje przez Browar Łomża są naprawdę imponujące, bo w następnym roku mamy wstępne deklaracje zaangażowania się w chociażby dni miasta, w gościniec łomżyński, również myślimy nad imprezą plenerową - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Mariusz Chrzanowski. Współpraca oznacza, że łomżyńskie piwo może pojawić się podczas przyszłorocznych wydarzeń.
- Browar Łomża od lat jest sponsorem, mecenasem łomżyńskiego sportu, wspiera Łomżyński Klub Sportowy, również angażuje się w wydarzenia organizowane przez studentów, jak chociażby juwenalia. Tych pomysłów mamy jeszcze kilka i na pewno będziemy stopniowo je wdrażać. Ważne jest to, że obok tych firm, które w ostatnich latach wspierały nasze inicjatywy na dniach miasta, na gościńcu czy w ramach chociażby systemu ŁoKeR-owego, mamy też dużą firmę z Łomży, która widzi potrzebę współpracy z miastem Łomża - mówił Chrzanowski.
Słowa dotyczące zaangażowania browaru w promowanie marki Łomża i miasta Łomża potwierdził dyrektor browaru Michał Szabłowski.
- Chcemy nadal sponsorować i rozwijać sport łomżyński jak również wszelkie inicjatywy, które się pojawiają, czy chociażby obchody 50-lecia MPK, które niedawno miały miejsce, także jesteśmy w pełni zaangażowani i deklarujemy naszą obecność na rynku miejskim, okolicznym, z pełnym wsparciem z naszej strony - mówił Michał Szabłowski.
Współpraca może oznaczać to, że piwo Łomża będzie obecne podczas miejskich imprez, takich jak łomżyńskie wakacje, dni miasta i gościniec łomżyński, jednak są to kwestie "do uzgodnienia". - Bierzemy to pod uwagę - oznajmił włodarz miasta. Nie jest też wykluczone, że w międzyczasie pojawią się dodatkowe pomysły.
Więcej w naszej relacji LIVE