W ubiegły piątek wieczorem doszło do brutalnego pobicia mieszkańca Jedwabnego Wojciecha Kubraka Starosty Łomżyńskiego I i II kadencji, Burmistrza Gminy i Miasta Jedwabne w latach 1990-1992, wieloletniego lekarza prowadzonego przez Powiat Łomżyński - Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży.
Według naszych informacji do zdarzenia doszło wieczorem, podczas spaceru byłego starostę Kubraka miało zaatakować dwóch mężczyzn z sąsiedztwa. Pobito go do nieprzytomności. Przebywa w tej chwili na oddziale w Uniwersyteckim Szpitalu Kliniczny w Białymstoku.
W związku z brutalnym pobiciem dziś zarząd powiatu łomżyńskiego wystosował stanowisko w tej sprawie:
“Potępiamy brutalne pobicie, do którego doszło w dniu 9 lutego 2024 r. w Jedwabnem. Pan Wojciech Kubrak Starosta Łomżyński I i II kadencji, Burmistrz Gminy i Miasta Jedwabne w latach 1990-1992, wieloletni lekarz prowadzonego przez Powiat Łomżyński - Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży aż do przejścia na emeryturę w dniu 1 listopada 2021 r., powszechnie szanowny mieszkaniec Jedwabnego, stał się ofiarą ślepej agresji, w wyniku czego doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu i przebywa w szpitalu” - czytamy w komunikacie zarządu.
Łomżyńska policja potwierdza zdarzenie, które miało miejsce w piątek w Jedwabnem. Sprawców jeszcze nie ujęto. Według naszych nieoficjalnych informacji mogli oni zbiec za granicę.
