Do bulwersującego zdarzenia doszło 11 czerwca na jednym z osiedli w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży. 14-letnia uczennica tej placówki została brutalnie pobita przez swoje rówieśniczki. Całe zajście zostało nagrane przez sprawczynie, a nagranie zaczęło krążyć wśród uczniów i trafiło do ich rodziców. To właśnie wczoraj rodzice zgłosili sprawę naszej redakcji i przekazali film z ataku.
Z ich relacji wynika, że dziewczynka została zwabiona przez inne nastolatki w okolice przejścia pod blokiem, gdzie doszło do napaści. Wszystko działo się zaledwie kilkaset metrów od szkoły. Nagranie pokazuje, że w pobliżu znajdowały się inne osoby, które biernie przyglądały się przemocy.
Jak informuje dziś łomżyńska policja, dwie sprawczynie – 13-latka i 15-latka – zostały już zatrzymane. Przesłuchano je, a następnie umieszczono w Policyjnej Izbie Dziecka w Białymstoku.
– Zgromadzony materiał dowodowy zostanie dziś przekazany do sądu rodzinnego – poinformowała Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.
Reklama
Policja nie ujawnia, do jakich placówek uczęszczają sprawczynie zajścia.
Sprawa wzbudziła ogromne poruszenie wśród społeczności. W sieci nie milkną komentarze dotyczące brutalności ataku.