Wczoraj (12.06) pięciolatki i sześciolatki z Przedszkola nr 5 przeniosły zaproszonych gości w zaczarowany świat baśni. Wszystko za sprawą sztuki pt. "Brzydkie Kaczątko", którą dzieci przedstawiły w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich.
Aktorskie popisy oglądały dzieci z prawie wszystkich łomżyńskich przedszkoli. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem i dziecięcą radością przedstawili losy łabędziego pisklęcia, które wykluło się na kaczym podwórku. Z uwagi na swój wygląd, zupełnie inny niż małych kaczątek, pisklę nie zostało życzliwie przyjęte przez mieszkańców. Swoją postawą i skromnością brzydkie kaczątko udowodniło, że w każdym drzemie piękno. Wystarczy tylko zajrzeć w głąb duszy.
Dzieci dzięki takim występom nabierają odwagi i śmiałości. Z pewnością talent młodych aktorów nie raz jeszcze będzie podziwiany.
zdj. nadesłane