Drużyna BTS Szymańscy została Mistrzem Halowej Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża w sezonie 2018/2019. W rozgrywkach udział wzięło aż szesnaście drużyn. Mecze finałowe rozegrano 3 marca 2019 roku w Hali Sportowej przy SP9.
Halowa Miejska Liga Piłki Nożnej organizowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Mecze rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Z uwagi na duże zainteresowanie, utworzono dwie grupy, każda po 8 drużyn. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy dostały się do ćwierćfinałów.
Wyniki ćwierćfinałów:
Demed - Wiźniacy 1:0
Góralczyk Team - Trójkąt 1:0
BTS Szymańscy - Elmax Dachy Super Team 4:1
DeSeniors - KS Biel Sonarol Jeziorko 1:1 (4:3 w rzutach karnych)
W pierwszym meczu półfinałowym zespół BTS Szymańscy pokonał Demed, natomiast w drugim meczu drużyna Góralczyk Team musiała uznać wyższość zespołu DeSeniors, który wygrał 4:1.
Mecz o III miejsce rozegrany został pomiędzy drużynami Demed i Góralczyk Team. Wszystkie cztery bramki należy zaliczyć na konto Góralczyk Team. Do siatki trafili: Krzysztof Żebrowski, Piotr Żebrowski, Daniel Kowalewski i Sebastian Trzaska.
O tytuł mistrza Halowej Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża w sezonie 2018/2019 ostatecznie walczyły zespoły BTS Szymańscy i DeSeniors. Bezbramkowy remis spowodował, że zwycięzcę trzeba było wyłonić poprzez rzuty karne. Tytuł mistrza wywalczyli zawodnicy BTS-u, wygrywając ostatecznie 3:1.
Klasyfikacja końcowa HLPN sezon 2018/2019:
1. BTS Szymańscy
2. DeSeniors
3. Góralczyk Team
4. Demed
5. Wiźniacy
6. Trójkąt
7. Elamx Dachy Super Team
8. KS Biel Sonarol Jeziorko
Miejsca 9 – 16 : UniGlass, Kuguar, Clovin Czyżew, Skill Squad, Dantex, Don Team, Alu Nex Team, GKS Łomża.
fot. MOSiR Łomża