Inwestycja, na którą czeka szkolna społeczność, idzie pełną parą. W październiku tego roku przewidziane jest zakończenie budowy nowoczesnej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5.
- Postęp robót przy budowie sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 jest znaczący i wszystko wskazuje na to, że uda się je zakończyć w przewidywanym terminie – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, dodając, iż to jedna z ważniejszych w tym roku inwestycji, na którą Miasto Łomża pozyskało ogromne, blisko dziesięciomilionowe dofinansowanie, a o kolejne 3 miliony złotych ubiega się z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.
Zadowolenia z zaawansowania prac nie kryje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Małgorzata Pietrusewicz.
- To dla naszej szkoły niezwykle ważna, długo oczekiwana inwestycja. Po oddaniu jej do użytku diametralnie poprawi się komfort uczniów, ale również pracy nauczycieli – mówi, dziękując samorządowi miasta za dbałość o potrzeby szkolnej społeczności.
Wykonywane są: pokrycie i izolacje termiczne dachu nad obiektem, montaż stolarki i ślusarki, elewacja wraz z ociepleniem ścian, tynki wewnętrzne, winda zewnętrzna, instalacje (oświetleniowa, odgromowa, wentylacji mechanicznej, c.o), przyłącza wodno–kanalizacyjne. Na chwilę obecną zaawansowanie robót wynosi w sumie około 9 500 000 zł.
W przebudowywanej części zaprojektowano aulę z trybuną składaną dla 100 osób. W budynku zaprojektowano również na parterze: pokój ratownika medycznego, pokój trenera, magazyn sprzętu sportowego, szatnie dla dzieci szkolnych, dwa zespoły szatniowe z ustępami, umywalniami i natryskowniami, ustępy ogólnodostępne, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, kotłownię oraz niezbędną komunikację. Na piętrze znajdzie się zespół szatniowy z ustępem, umywalnią i natryskownią, oraz niezbędna komunikacja.
Na realizację sali sportowej przy SP 5 Miasto Łomża pozyskało następujące dofinansowanie: