Minister skarbu zgodził się na to, by budynek przy ul. Nowej 2, w którym mieszczą się m.in. wydziały Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Łomża przejęła dopiero z końcem marca. Do tej pory powinna być już gotowa ekspertyza techniczna obiektu,
Informację o decyzji ministra, przekazał prezydentowi Łomży podczas osobistego spotkania wojewoda podlaski Maciej Żywno. Ostateczny termin przekazania zarządu nad budynkiem został wyznaczony na 31. marca.
- Zdaniem prezydenta miasta, czas ten pozwoli przygotować się do przejęcia zabudowanej nieruchomości. Miasto będzie posiadało wówczas dane dotyczące stanu technicznego budynku, zleciło bowiem sporządzenie opinii technicznej obiektu przy ul. Nowej 2 przez specjalistów z branży budowlanej, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Opracowany dokument będzie załącznikiem do protokołu zdawczo-odbiorczego nieruchomości- informuje rzecznik prezydenta Anna Sobocińska.
Po uzyskaniu ekspertyzy, Mieczysław Czerniawski podpisze też protokół zdawczo- odbiorczy i protokół odbioru technicznego nieruchomości. Ich projekty zostały przekazane prezydentowi po dzisiejszym spotkaniu z wojewodą.
Tymczasem w Urzędzie Miasta trwają już prace nad umowami na dalszy wynajem pomieszczeń, jakie instytucje mieszczące się w budynku dawnego urzędu wojewódzkiego miałyby podpisać z miastem. Nowe dokumenty mają zacząć obowiązywać od 1. maja.