Reklama

Budynek na ul. Nowej jeszcze nie nasz. Przekazanie za miesiąc.

27/02/2014 15:22

Minister skarbu zgodził się na to, by budynek przy ul. Nowej 2, w którym mieszczą się m.in. wydziały Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Łomża przejęła dopiero z końcem marca. Do tej pory powinna być już gotowa ekspertyza techniczna obiektu,

Informację o decyzji ministra, przekazał prezydentowi Łomży podczas osobistego spotkania wojewoda podlaski Maciej Żywno. Ostateczny termin przekazania zarządu nad budynkiem został wyznaczony na 31. marca.

- Zdaniem prezydenta miasta, czas ten pozwoli przygotować się do przejęcia zabudowanej nieruchomości. Miasto będzie posiadało wówczas dane dotyczące stanu technicznego budynku, zleciło bowiem sporządzenie opinii technicznej obiektu przy ul. Nowej 2 przez specjalistów z branży budowlanej, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Opracowany dokument będzie załącznikiem do protokołu zdawczo-odbiorczego nieruchomości- informuje rzecznik prezydenta Anna Sobocińska.

Reklama

Po uzyskaniu ekspertyzy, Mieczysław Czerniawski podpisze też protokół zdawczo- odbiorczy i protokół odbioru technicznego nieruchomości. Ich projekty zostały przekazane prezydentowi po dzisiejszym spotkaniu z wojewodą.

Tymczasem w Urzędzie Miasta trwają już prace nad umowami na dalszy wynajem pomieszczeń, jakie instytucje mieszczące się w budynku dawnego urzędu wojewódzkiego miałyby podpisać z miastem. Nowe dokumenty mają zacząć obowiązywać od 1. maja.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości